VAŠE DOTAZY

Pod vlečkou

Dobrý den chtěl sem se zeptat jak je to s rybník pod vlečkou je to stále revír nebo ne někteří občané si tam chodí bez papíru

Re: Pod vlečkou

Ano, je to revír. Sebkova

Opět závora na Barboru

Včera jsem po delší době se rozjel na Barboru od Otakaru a na obou cestách závory. Potřeboval bych od vás radu jak se mohu dostat k vodě a nebo už to je jen pro Duchcovské rybáře? Po těch vyježděných cestičkách okolo hřbitova nehodlám poškodit auto. U pláže mi před časem vymlátily okno u auta, Jezdím tam rád ale včera jsem byl zklamán. Děkuji za odpověd . Thurmer

Re: Opět závora na Barboru

Dobrý den.
Na Barboru na místa pod hřbitovem a na Otakar se dostanete pouze pěšky, pokud nemáte, pokud nemáte vyřízenou na Lesích ČR povolenku k vjezdu a nevydaly vám klíče od závor.
Poznámkou o návštěvnosti pouze duchcovskými rybáři jste se netrefil. Barboru a Otakar mohou navštívit rybáři všech místních organizací.

a stale bordel

po 14 dnech jsem se zajel podívat na oblíbený revír U dubu a to co jsem vidĕl byla hrůza.Natahanej starej nábytek,provizorní WC všude plastové láhve ,no prostě hnus.To člověka odradí na takový revír jezdit .

Re: a stale bordel

Ano, je to tak. Odraz toho, jací jsme my rybáři dobytek.
Bordel samozřejmě v rámci brigádnických činností uklidíme, ale je to pořád dokola to samé. Těch pár slušných, kteří mají zájem o brigády, uklízí po dobytku, co se u vody schází.

Re: a stale bordel

Ahoj, včera jsem bordel uklidil a odvezl na skládku Ts Duchcov. Z 90% to byl bordel od koupajících a omladiny z blízké obce. Více na Mrk.cz v plkárně.

oplocení soukromých pozemků na Barboře až do vody

Dobrý den,
21.8.2017 jste v diskuzi informovali (pan Rulf), že bylo zjištěno, že oplocení soukromých pozemků až do vodní plochy (a tím omezen volný přístup k vodě)
je postaveno bez PD a tím pádem vlastně na černo a že by se na této skutečnosti dali vlastníci "uvařit" (vaše citace). Zajímalo by nejen mě, zda jste v této v této věci podnikli nějaké aktivity, aby byl umožněn rybářům volný přístup.

Re: oplocení soukromých pozemků na Barboře až do vody

Dobrý den,
ve věci oplocení soukromých pozemků na Barborě jsme nechali zaměřit stávající stav oplocení. Ploty zasahují skutečně mimo parcely soukromníků a věc byla tedy předána na stavební úřad k projednání. Dle informací od pracovnice stavebního budou majitelé vyzváni k místnímu šetření v terénu a věc bude dále řešena.

Rybarsky listek

Zdravim, mam dotaz chtel bych s kamaradem zacit chytat ryby ale nekdo mi rikal ze pokud chci listek tak to musim stihnout do brezna. Koukal sem na stranky v Moste a tam maji terminy zkousek az do cervna muzu nekde zjistit jak jsme na tom tady v Duchcove? Dekuju za odpoved Filip

Re: Rybarsky listek

Dobrý den Filipe,
Omlouvám se, za pozdní odpověď. Březen není šibeničním termínem, je třeba se na telefonu 725146711 domluvit a zeptat se na termíny školení. Od letošního roku jsme zavedli školení každý měsíc. Od roku příštího budou termíny pevně dané již začátkem ledna, letos jsme se přizpůsobovali novym zájemcům.

Revír pod vleckou.

Dobry den. Mam Dotaz jake je cislo revíru pod vlečkou. ZDE uvádíte nějaké a na www.mrk.cz zase jiné. Které tedy platí. Na www.mrk.cz je cislo 06441139 tak nevím které skutečně platí.

Re: Revír pod vleckou.

Ahoj kolego, v rubrice novinky si článek o označení rozklikni a máš to i s fotkama.06441139 je tam uvedeno.

Re: Revír pod vleckou.

Dobrý den, jak píše Marek, číslo je zde uvedeno v novinkách. Při korespondenci s kú při vyhlašování revíru došlo k chybě a správné číslo je opravdu 06 441 139

Věčný boj?

Dnes ráno jsem si zašel na tři hoďky posedět na ,,Pod vlečkou",příjezdovka hnus,lovné místo mi zkrátilo rybolov o 15minut sběrem odpadků do třech kbelíků.Když budou závory za chvilku všude,ani se nebudu divit!

Re: Věčný boj?

Jen bych dodal, že skládka na místech, které uvádíte u příjezdové cesty, byla již dvakrát likvidována.
V těchto případech se ale nejedna o nepořádek po rybářích.

Re: Re: Věčný boj?

Já vím,jen prostě po lidech ...

závora,loďky, nepořádek....

Zdravím,
pane Rulf, nechápu proč ve vaší odpovědi z 31.7 reagujete vyloženě negativně.Rybáři vyjadřují pouze své názory, z kterých lze čerpat i k prospěchu věci.Já si rovněž přidám jeden názor, který bude patřit k těm, který by mnoho lidí nerado na diskusním bloku vidělo.Jde o závoru. Pokud ji lesy umístili z důvodu, že chtějí udržet na jejich majetku čisto(viz jeden z příspěvků), pak je si myslím, že celý problém jsme si přivodili sami. Ten neskutečný bordel u vody bohužel je po rybářích.Před 3 týdny proti hlavní pláži Barbory stanovalo cca týden několik starších rybářů, při odchodu naplnili 2 velké pytle odpadky a šikovně je skryli 30 m od místa táboření do rákosí 5m od vody.Všechno je to proto, že se toleruje stanování, vykonávání osobních potřeb...Je to doslova hnus.Díky tomu všichni, kteří si zakoupili loďku, motor, baterii atd. se na ni mohou koukat na dvorku.Teď to vypadá,
že nebude ani zájem jednat s lesy o jiné možnosti příjezdu s loďkou k vodě od Otakaru jak je tomu v rybářském řádu.Co je více pro rybáře jak rybářský řád.To musí platit pro všechny, včetně vedení svazu.Neházejme flintu do žita, jednejme s lesy, přispívejme všichni rozumnými návrhy k zlepšení současného stavu ve věci závory, ale i pořádku u vody.Vždyť k vodě nejdeme jenom proto, abychom si odvezli rybu.Barbora je krásná voda, dobře zarybněná, dá se zde hezky odpočívat. Je to vše na nás rybářích, jak si ji udržíme. Není možné chtít všechno jenom po vedení svazu....Kde je psáno, že tam závora musí být navěky! Bude-li čisto, závora se otevře. Udělejme pro to všichni maximum. Děkuji

Re: závora,loďky, nepořádek....

Dobrý den,
Předem Vám děkuji za věcný příspěvek.
Formulaci, že spouštění plavidel je možno pouze pod Otakarem, budeme muset ze soupisu vypustit. Jediný sjezd pro přívěsy s loděmi je zamezený závorou, takže necháme možnost spouštění plavidla kdekoliv. Jen bude třeba, aby byli rybari aspoň dva a loďku si snesli k vodě nejbližší možnou cestou. Já osobne bych ji dal na vodu vlevo od potápěčského pontonu. Jak jsem psal již níže, kvůli závoře bude případná kontrola ke spouštění mimo vyhrazené místo tolerantní.
S ostatními body Vašeho příspěvku se ztotožňuji.

Nová Barbora - zákaz z oplocených pozemků vpravo od pláže

Dobrý den,
vaše odpověď ohledně zákazu rybolovu na soukromých pozemcích na Barboře mě v žádném případě neuspokojila. Kde mohu nahlédnout do bližších podmínek o úpravě RP schválené krajskou konferencí? Jak je kontrolováno rybářskou stráží dodržování zákazu rybolovu na těchto pozemcích samotnými vlastníky a jejich známými? Jak se při těchto kontrolách dostávají nepozorovaně na břeh, když je pozemek oplocen až do vody? To, jestli se v těchto místech jedná o málo atraktivní rybolov nebo ne nechte na samotných rybářích. V současné době, kdy se objevila závora v Košťanech a byl zamezen příjezd k vodě, by hodně rybářů (převážně starších) uvítalo možnost rybaření právě v těchto místech. Žádám vás, abyste jako představitelé ČRS více hájili zákonná práva poctivých rybářů, kteří řádně platí členské příspěvky a dodržují RŘ. Uvádíte, že důvodem zákazu byly spory mezi rybáři a vlastníky. To ale není v žádném případě zákaz v obecném zájmu. Zkrátka, poctivý rybář, který je v právu prohrál a vlastník, který porušuje zákon (bránění vstupu) vyhrál. A na toto přistoupí lidé, kteří mají hájit naše práva.

Honza
Pozn.: Jestli by mě chtěla MOD osobně kontaktovat, ať to uvede zde v diskusi, obratem se ozvu.

Přidat nový příspěvek