VAŠE DOTAZY

a stale bordel

po 14 dnech jsem se zajel podívat na oblíbený revír U dubu a to co jsem vidĕl byla hrůza.Natahanej starej nábytek,provizorní WC všude plastové láhve ,no prostě hnus.To člověka odradí na takový revír jezdit .

oplocení soukromých pozemků na Barboře až do vody

Dobrý den,
21.8.2017 jste v diskuzi informovali (pan Rulf), že bylo zjištěno, že oplocení soukromých pozemků až do vodní plochy (a tím omezen volný přístup k vodě)
je postaveno bez PD a tím pádem vlastně na černo a že by se na této skutečnosti dali vlastníci "uvařit" (vaše citace). Zajímalo by nejen mě, zda jste v této v této věci podnikli nějaké aktivity, aby byl umožněn rybářům volný přístup.

Re: oplocení soukromých pozemků na Barboře až do vody

Dobrý den,
ve věci oplocení soukromých pozemků na Barborě jsme nechali zaměřit stávající stav oplocení. Ploty zasahují skutečně mimo parcely soukromníků a věc byla tedy předána na stavební úřad k projednání. Dle informací od pracovnice stavebního budou majitelé vyzváni k místnímu šetření v terénu a věc bude dále řešena.

Rybarsky listek

Zdravim, mam dotaz chtel bych s kamaradem zacit chytat ryby ale nekdo mi rikal ze pokud chci listek tak to musim stihnout do brezna. Koukal sem na stranky v Moste a tam maji terminy zkousek az do cervna muzu nekde zjistit jak jsme na tom tady v Duchcove? Dekuju za odpoved Filip

Re: Rybarsky listek

Dobrý den Filipe,
Omlouvám se, za pozdní odpověď. Březen není šibeničním termínem, je třeba se na telefonu 725146711 domluvit a zeptat se na termíny školení. Od letošního roku jsme zavedli školení každý měsíc. Od roku příštího budou termíny pevně dané již začátkem ledna, letos jsme se přizpůsobovali novym zájemcům.

Revír pod vleckou.

Dobry den. Mam Dotaz jake je cislo revíru pod vlečkou. ZDE uvádíte nějaké a na www.mrk.cz zase jiné. Které tedy platí. Na www.mrk.cz je cislo 06441139 tak nevím které skutečně platí.

Re: Revír pod vleckou.

Ahoj kolego, v rubrice novinky si článek o označení rozklikni a máš to i s fotkama.06441139 je tam uvedeno.

Re: Revír pod vleckou.

Dobrý den, jak píše Marek, číslo je zde uvedeno v novinkách. Při korespondenci s kú při vyhlašování revíru došlo k chybě a správné číslo je opravdu 06 441 139

Věčný boj?

Dnes ráno jsem si zašel na tři hoďky posedět na ,,Pod vlečkou",příjezdovka hnus,lovné místo mi zkrátilo rybolov o 15minut sběrem odpadků do třech kbelíků.Když budou závory za chvilku všude,ani se nebudu divit!

Re: Věčný boj?

Jen bych dodal, že skládka na místech, které uvádíte u příjezdové cesty, byla již dvakrát likvidována.
V těchto případech se ale nejedna o nepořádek po rybářích.

Re: Re: Věčný boj?

Já vím,jen prostě po lidech ...

závora,loďky, nepořádek....

Zdravím,
pane Rulf, nechápu proč ve vaší odpovědi z 31.7 reagujete vyloženě negativně.Rybáři vyjadřují pouze své názory, z kterých lze čerpat i k prospěchu věci.Já si rovněž přidám jeden názor, který bude patřit k těm, který by mnoho lidí nerado na diskusním bloku vidělo.Jde o závoru. Pokud ji lesy umístili z důvodu, že chtějí udržet na jejich majetku čisto(viz jeden z příspěvků), pak je si myslím, že celý problém jsme si přivodili sami. Ten neskutečný bordel u vody bohužel je po rybářích.Před 3 týdny proti hlavní pláži Barbory stanovalo cca týden několik starších rybářů, při odchodu naplnili 2 velké pytle odpadky a šikovně je skryli 30 m od místa táboření do rákosí 5m od vody.Všechno je to proto, že se toleruje stanování, vykonávání osobních potřeb...Je to doslova hnus.Díky tomu všichni, kteří si zakoupili loďku, motor, baterii atd. se na ni mohou koukat na dvorku.Teď to vypadá,
že nebude ani zájem jednat s lesy o jiné možnosti příjezdu s loďkou k vodě od Otakaru jak je tomu v rybářském řádu.Co je více pro rybáře jak rybářský řád.To musí platit pro všechny, včetně vedení svazu.Neházejme flintu do žita, jednejme s lesy, přispívejme všichni rozumnými návrhy k zlepšení současného stavu ve věci závory, ale i pořádku u vody.Vždyť k vodě nejdeme jenom proto, abychom si odvezli rybu.Barbora je krásná voda, dobře zarybněná, dá se zde hezky odpočívat. Je to vše na nás rybářích, jak si ji udržíme. Není možné chtít všechno jenom po vedení svazu....Kde je psáno, že tam závora musí být navěky! Bude-li čisto, závora se otevře. Udělejme pro to všichni maximum. Děkuji

Re: závora,loďky, nepořádek....

Dobrý den,
Předem Vám děkuji za věcný příspěvek.
Formulaci, že spouštění plavidel je možno pouze pod Otakarem, budeme muset ze soupisu vypustit. Jediný sjezd pro přívěsy s loděmi je zamezený závorou, takže necháme možnost spouštění plavidla kdekoliv. Jen bude třeba, aby byli rybari aspoň dva a loďku si snesli k vodě nejbližší možnou cestou. Já osobne bych ji dal na vodu vlevo od potápěčského pontonu. Jak jsem psal již níže, kvůli závoře bude případná kontrola ke spouštění mimo vyhrazené místo tolerantní.
S ostatními body Vašeho příspěvku se ztotožňuji.

Nová Barbora - zákaz z oplocených pozemků vpravo od pláže

Dobrý den,
vaše odpověď ohledně zákazu rybolovu na soukromých pozemcích na Barboře mě v žádném případě neuspokojila. Kde mohu nahlédnout do bližších podmínek o úpravě RP schválené krajskou konferencí? Jak je kontrolováno rybářskou stráží dodržování zákazu rybolovu na těchto pozemcích samotnými vlastníky a jejich známými? Jak se při těchto kontrolách dostávají nepozorovaně na břeh, když je pozemek oplocen až do vody? To, jestli se v těchto místech jedná o málo atraktivní rybolov nebo ne nechte na samotných rybářích. V současné době, kdy se objevila závora v Košťanech a byl zamezen příjezd k vodě, by hodně rybářů (převážně starších) uvítalo možnost rybaření právě v těchto místech. Žádám vás, abyste jako představitelé ČRS více hájili zákonná práva poctivých rybářů, kteří řádně platí členské příspěvky a dodržují RŘ. Uvádíte, že důvodem zákazu byly spory mezi rybáři a vlastníky. To ale není v žádném případě zákaz v obecném zájmu. Zkrátka, poctivý rybář, který je v právu prohrál a vlastník, který porušuje zákon (bránění vstupu) vyhrál. A na toto přistoupí lidé, kteří mají hájit naše práva.

Honza
Pozn.: Jestli by mě chtěla MOD osobně kontaktovat, ať to uvede zde v diskusi, obratem se ozvu.

Re: Nová Barbora - zákaz z oplocených pozemků vpravo od pláže

Dobrý den,
Chápu Vaši nespokojenost s mou odpovědní, ale nejsem právník a nedokážu Vám lépe odpovědět, kdo je a kdo není v právu. Nevím jaký konkrétní obecný zájem brání rybářům ke vstupu na pozemky, ale vím, že v bližších podmínkách a popisu revíru, které je povinen každý člen dodržovat, je zákaz lovu z těchto míst omezen. Důvody jsem již psal.
O atraktivnosti míst, to byl jen můj osobní názor. Samozřejmě chápu, že někdo rád loví mezi koupáči a rád se dohaduje, takže to nijak nevyvracím. Jak jsem psal, šlo jen o osobní pohled.
A teď k odpovědím na otázky. Popis revíru lze dohledat v soupisu revíru vydávaném k povolence. Případně kontaktovat uživatele revíru (Severočeský územní svaz) a tam se shánět po zápisu z územní konference.
Co se týče kontrol rybářské stráže, tak ta je vybavena člunem a při kontrole projede celý břeh Barbory, včetně soukromých pozemků a pláže.
Kontakty na členy výboru jsou uvedeny případně zde na stránkách.

Re: Nová Barbora - zákaz z oplocených pozemků vpravo od pláže

Původně jsem nechtěl, ale musím reagovat. Toto je nešvar současné doby. Kdy je jasně vytýčený a zapsaný pozemek majitelům na katastrálním úřadu, ale právní kličky umožňují zábor pozemků v dobré víře. Které tak po delší zpravidla 10-ti leté lhůtě péče v dobré víře (občanský zákoník) -automaticky připadají k pozemku. Osobně i jako právník trvám, že oplocení musí končit u břehu a ne ve vodě. Jsou kraje a rybářské revíry, kde tuto záležitost již vzdali. A rybaří vykonávají svá práva rybolovu k nevoli majitelů (samozřejmě je napadnutelný nepořádek způsobený při lovu). Stejně tak jsem zde někde četl případy pytláctví na pozemku. Doporučuji obrátit se na krajský úřad a překontrolovat tuto stavební uzávěru. Věřím tomu, že v drtivém případě dojde ke správnímu řízení a vydání nařízení o odstranění stavby a možná i pokutě. Oplocení je již objekt pevně spojený se zemí a vztahují se na to jasná pravidla.Stejně tak má jasné katastrální hranice i vodní plocha, která jak známo kolísá a tvoří jí i břehy. Pamatujte, že úředník je placený z našich daní a je povinný sloužit zájmu obyvatel, proto bych doporučil i debatu na úrovni rybářské konference. Stejně tak v případě soudního sporu se bude vycházet z doby, kdy stavba vznikla a tedy, kdy a proč došlo k přerušení výkonu rybářského práva? I laik pozná, že tudy teče řeka na které celé generace rybaří a je protiprávní nárok, aby se najednou něco postavilo a náhle odepřel nárok skupinám a většině, která na revíru hospodařila ty celé generace.

Re: Re: Nová Barbora - zákaz z oplocených pozemků vpravo od pláže

Ještě bych doplnil, že vodní plocha jako taková je významným vodním zdrojem státu a vztahují se na to přísné právní normy, které jsou nadřazené osobním zájmům jednotlivce.A tak přeji majitelům pozemků, kteří nekonají v dobré víře, aby neskončili u soudu-tam je vykutálenost bude opravdu mrzet (lidově řečeno).

Petrův zdar!

Re: Re: Re: Nová Barbora - zákaz z oplocených pozemků vpravo od pláže

Dobrý den,
díky za Váš příspěvek. Informoval jsem se v projekční kanceláři, jak se mají souvislosti ohledně výstavby plotu a mám za to, že nikdo z vlastníků si nenechal dělat PD na výstabu a nestavěl podle územního souhlasu/rozhodnutí.
Na tom by se dali vlastníci uvařit.

Závora na Barboře

Jsem rybář z Ůstí a nedovedu si představit že si pojedu do Duchcova půjčit za 500 kč klíč a potom se třeba na ryby nedostanu a zase pojedu do Duchcova klíč vrátit.Bude to asi zase jeden z revirů který budu nucen navštěvovat. a to ještě jako blbec uklízím po jiních rybarích. To svaz v Teplicích mi prodal klíč za 100 kč a vydal povolenku na trvalo. odemku a potom zase zamknu.Co přehodnotit vaše rozhodnutí. Děkuji predem za váš názor na dané téma.

Re: Závora na Barboře

Dobrý den,
podobné názory slýcháme velmi často a zvažujeme přehodnocení, ale jiným směrem, než byste si asi přál. Neustále nás rybáři napadají, jak si dovolujeme vybírat vratnou zálohu a co jsme si to vymysleli za blbost a také srovnávají s teplickou organizací.
Již několikrát jsem psal, že závora není z naší iniciativy a my jako organizace jsme se pouze snažili dojednat pro rybáře možnost, jak se k vodě dopravit vozidlem. Při počtu dvaceti vydaných klíčů jsem přesvědčen o tom, že není jiné východisko, než si klíče půjčovat, aby se dostalo na co největší počet rybářů.
Z důvodu neustálého napadání zvažujeme klíče úplně stáhnout, vrátit Lesům a rybáři ať se postarají sami, neboť všechno vždycky vědí a udělali by lépe.
Přeji pěkný zbytek dne, Rulf.

Přidat nový příspěvek

Úřední hodiny

LEDEN AŽ BŘEZEN
Pondělí a Středa
15:00 - 17:30 hod.

DUBEN AŽ PROSINEC
Pondělí
15:30 - 17:00 hod.